Fiyatlarımız Fiyatlarımız
Hemen Ara Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı Whatsapp
Epilasyon

Epilasyon

Epilasyon İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur. Epilasyon´ da kullanılan ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli tekniği ile yapılan epilasyon ile ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür.
Epilasyonda temel amaç, ışınını doğru dozda kıl köküne ulaştırarak, tekrar kıl üretemeyecek şekilde hasar verdirip kıl hücresinin yeni kıl üretmesini engellemektir. Eğer ışınının doğru dozu ayarlanamazsa, kıl kökleri yeteri kadar tahrip olmaz, yeterli dozdan daha aşırı doz uygulanırsa, cilte tahriş ve yanık lekeleri oluşturabilmektedir. Epilasyonu için bu hassas doz ayarı epilasyon uzmanı kişilerin dahi göz ile ayarlaması mümkün olmayacak kadar zor bir iştir. Ciltteki Melanin, kandaki Hemoglobin ve cildin ışığı yansıtma özelliklerinin bir arada dijital spektrofotometre cihazı ile değerlendirip uygun doz seçilmesi en güvenli yöntemdir. Her epilasyon seansından önce zaman içinde ciltteki değişiklikler dijital spektrofotometre cihazı ile izlenmeli ve epilasyonda kullanılacak dozu yeniden ayarlamalıdır. Epilasyon seansınız için seçtiğiniz firmanın dijital spektrofotometre cihazının olup olmadığını bilmenizde fayda vardır..

Epilasyon uygulamasında gerekenler

Kıl oluşumunda gerekli olgunlaşma evresinin tamamlaması beklenmelidir.
Vücut bölgeleri için ikişer ay ara ile ortalama 4-6 seans, yüz bölgesindeki daha ince kıllar için birer ay ara ile ortalama 6-12 seans gerekecektir. Bu seans sayıları kıl yapısına göre kişiden kişiye farklılıklar gösterebilir..
Tıbbi gerçeklere göre ve etik epilasyon uygulaması yapılmalıdır; ticari amaçlı kısa aralıklarla seans uygulaması yapılmamalı, gerçekleşmeyecek sonuçlar vaat edilerek ve sözde garantiler ile yanıltılmamalısınız...
Etkin dozda epilasyon uygulaması yapılmalı, düşük epilasyon dozları uygulanarak seans sayısının arttırılması gibi ticari yaklaşımlarda bulunulmamalıdır, sağlanır.
   
Epilasyon sağlık açısından zarar verebilir mi?

Hayır. Çünkü non-iyonize (iyonize olmayan) enerjidir. Bu da hücre mutasyonunu etkilemediğinin göstergesidir. Epilasyon ´da kullanılan tüm tipleri yalnızca kıl foliküllerini (kılın kök hücrelerini ) hedefler.
   
Kaç epilasyon seansı uygulanması gerekir ?
   
Epilasyon Işığı anajen (aktif) aşamadaki kıl köklerini etkilemektedir. Bütün kökler aynı anda aktif olmazlar. Dolayısıyla telojen (pasif) kökler, aktif hale geldiklerinde bunlara da uygulama gerekecektir. Kalıcı bir çözüm, ancak birkaç Epilasyon seansından sonra elde edilir. Kılların kalınlığı ve yoğunluğu her vücutta farklı olduğu için kesin bir seans sayısı vermek mümkün değildir, kişiden kişiye ve bölgeden bölgeye değişmektedir. Ortalama olarak çoğunlukla 4-6 epilasyon seansı yeterli olmaktadır. Epilasyon uygulamasında cilt tipine göre doz seçimi yapılır. Bu sayede kıl köklerine etki edecek ama cilde zarar vermeyecek güçte çalışılarak en kısa sürede tedavinin bitirilmesi amaçlanır. Herkesin vücut yapısı ve hormonal seviyeleri, cilt tipi farklı olduğu için epilasyonda sonuca ulaşmak için gereken süre kişiden kişiye değişir. Seanslar kılları anajen (büyüme) safhasında yakalamaya uygun sürelerde tekrarlanır.

Haberler

Myworld Güzellik Salonu

Blog

Tümünü Göster
Epilasyon nedir?
21.4.2017

Epilasyon büyük kolaylık sağlıyor, ancak yaptırırken çok dikkat etmek gerekiyor. ...

Devamı »»
Cilt Bakımı Nedir?
21.4.2017

Cilt güzelliği, başta kadınlar olmak üzere herkesin önem verdiği bir konudur. ...

Devamı »»

Müşteri Görüşleri (Bizim İçin Neler Dediler)